تولید محتوا در قالب کتابچه

تولید محتوا در قالب یک کتاب کوچک چگونه امکان‌پذیر است؟


یک قالب خاص در خدمات تولید محتوای ترجمیک، تولید محتوا در قالب کتابچه‌های تخصصی است. در این خدمت، بسته به نیاز و احتیاج مخاطب، کتابچه‌ای شامل تصاویر و متون مفید تولید شده و در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. این خدمت را کسب‌وکارها برای تولید دفترچه‌های راهنمای محصول، دفترچه‌های ترویجی برای کسب‌وکار و دفترچه‌های رایگان برای جذب مخاطبان می‌توانند استفاده کنند.

در برخی موارد نیز، کسب‌وکارها و وب‌سایت‌ها با سفارش خدمات تولید محتوا در قالب کتابچه، محتوایی ارزنده تولید و برای فروش در وب‌گاه‌های خود عرضه می‌کنند.

تعرفه خدمات تولید محتوا ترجمیک برای تولید کتابچه

کتابچه قالب خاصی از تولید محتواست و بنابراین مهارت و تجربه خاصی نیز می‌طلبد. بر همین اساس، تعرفه آن نیز به صورت خاص تعیین می‌شود. به طور کلی، تهیه کتابچه به دلیل میزان تحقیق و تخصص بالاتر، از تولید محتوای پایه، قدری هزینه بیشتری دارد. این ضریب عموما بین {{20|pNumber}} تا {{50|pNumber}} درصد محاسبه می‌شود.

برای کسب اطلاع بیشتر در مورد تعرفه خدمات تولید محتوای ترجمیک به صفحه تعرفه خدمات تولید محتوا مراجعه کنید.

چرا تولید کتابچه می‌تواند به کسب و کار کمک کند؟

ابتدا این مسئله را مدنظر داشته باشید که تولید کتابچه با تولید چند مطلب جداگانه و کنار هم قرار دادن آن متفاوت است. در واقع برای تولید یک کتابچه، یک تیم متخصص باید سیاست‌گذاری کند، عناوین را انتخاب کند و مطالب را به ترتیب بچیند به نحوی که در کنار یکدیگر محتوای موثر و با معنایی را منتقل کند که الزاماً با محتوایی که از تک تک متن‌ها بر می‌آید یکسان نیست. پس از این مطالب باید نوشته شده و یکپارچه‌سازی صورت گیرد و نتیجه نهایی چیزی شود که هم کارفرما و هم مخاطبان کارفرما را راضی کند.

کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از کتابچه‌های تخصصی در حوزه حرفه و تخصص خود، خدمات خود را به مشتریان بشناسانند و سرنخ‌های فروش جدید کسب نمایند. حتی می‌شود برای هر خدمت به صورت جداگانه کتابچه‌هایی تهیه شود تا مشتریان، بازدیدکنندگان از غرفه نمایشگاهی یا حاضران جشن سازمانی شما بیشتر با خدمات شما آشنا شوند.

مطمئنا نیاز بسیاری از افراد و کسب‌وکارها ارائه راهنمایی جامع و کامل از خدمات و محصولاتشان به مشتریان است. از دیرباز این راهنمایی در قالب کتابچه هنگام خرید یک محصول به مشتریان عرضه می‌شده است.

انوع کتابچه‌های قابل تولید در ترجمیک

حالا ببینیم که تولید چه کتابچه‌هایی را می‌توانید به ترجمیک بسپارید؟ خب، این کتابچه‌ها انواع مختلفی دارد که برای مخاطبان مختلف ممکن است مفید باشد. کتابچه محصول می‌تواند کاربردهای متفاوتی داشته باشد:

  • راهنمایی بعد از خرید


  • معرفی و تبلیغ کسب‌وکار شما برای تشویق به خرید


  • کتابچه‌ای آموزشی


  • کتابچه تشویق به خرید: شما در این کتابچه می‌توانید تمامی خدماتی که می‌توانید به مشتریان ارائه دهید را در پکیجی منحصربه‌فرد به گونه‌ای که جنبه تبلیغ در آن کمتر باشد به مشتریان معرفی نمایید. این نوع کتابچه میتواند در قالب پک آموزشی تهیه و حتی به عنوان یک هدیه تبلیغاتی عرضه گردد. تاثیری که این نوع پکیج در ذهن مخاطب از برند شما میگذارد مطمئنا بیشتر از یک بروشور ساده است.
  • کتابچه راهنمای بعد از خرید: همه افراد هنگام خرید یک محصول کتابچه‌ای نیز دریافت میکنند که راهنمای نصب محصول، استفاده از آن، آدرس نمایندگی‌ها و موارد مختلف بسته به نوع محصول به طور کامل در آن شرح داده شده است. این کتابچه به مانند یک آموزگار برای افراد در استفاده از محصول است که هرقدر توضیحات در آن کامل‌تر باشد فرد نیز اطلاعات بیشتری در استفاده از آن دارد.
  • کتابچه آموزشی: گاهی ممکن است بخواهید برای مخاطبان کسب و کار خود روال استفاده از یک محصول یا خدمت را توضیح دهید و این کار در قالب متنی کوتاه نگنجد. در این حالت می‌توانید با مشورت تیم تولید محتوای ترجمیک و استفاده از توان نویسندگان ما، طرحی برای یک کتابچه بنویسید و کتابچه آموزشی مربوط به خود را تولید کنید. این کتابچه می‌تواند قدری جنبه عمومی نیز داشته باشد و در ترویج تخصص شما در کسب و کار مفید باشد.

ترجمیک چه نوع محتواهایی می‌تواند تولید کند؟

مقاله وبلاگ/سایت

مقالات عمومی یا تخصصی برای وبلاگ، وب‌سایت سازمانی یا یک نشریه چاپی که با رعایت اصول سئو و به صورت بهینه برای انتشار آنلاین هستند.

ابرمحتوا

مطالبی بسیار طولانی (۱۰ تا ۲۰ هزار کلمه) حول یک موضوع خاص تولید می‌شود. این مطالب اثر فوق‌العاده‌ای در بالارفتن شما در صفحات موتورهای جستجو دارند.

شبکه‌های اجتماعی

اگر برای تولید محتوای شبکه اجتماعی خود از قبیل اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، لینکدین و ... می‌خواهید مطلبی آماده کنید، از این گزینه استفاده نمایید.

ایمیل/نامه

تهیه متن ایمیل یا نامه شما، برای مواردی از قبیل امور تجاری، بازاریابی و ایمیل‌های مناسبتی درون‌سازمانی، برای شما انجام می‌شود.

شعر و متون ادبی

نویسندگان خوش ذوق ترجمیک، برای موضوعات مدنظرتان شعر، ترانه یا متون ادبی می‌نویسند تا برای عزیزانتان ارسال کنید یا در یک مراسم رسمی و در مقدمه کتابتان از آن استفاده کنید.

کتابچه

اگر در مورد محصولاتتان می‌خواهید کتابچه راهنما تهیه کنید یا برای یک موضوع خاص، کتابچه‌ای را برای مطالعه همکاران و مخاطبانتان ضروری می‌دانید، این نوع از محتوا راهگشا خواهد بود.

لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی