ترجمه تخصصی زیست شناسی


رشته زيست شناسي به طور کلی به سه بخش علوم‌ گياهي‌، علوم‌ جانوري‌ و زيست شناسي ‌دريا تقسیم می‌شود‌. در عین حال این رشته در مقطع کارشناسی، دارای شش گرایش زیر است:

  • زیست عمومی
  • میکروبیولوژی
  • علوم گیاهی
  • علوم جانوری
  • زیست دریا
  • سلولی-مولکولی
  • ژنتیک

گرایش زیست شناسی عمومى، بیشتر با هدف تربیت دبیر در رشته زیست شناسی تعریف شده است.

میکروبیولوژی که به مطالعه میکرو ارگانیسم‌ها (ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچهای میکروسکوپی) می‌پردازد، خود دارای سه گرایش میکروبیولوژی صنعتی برای تولید مواد صنعتی مانند اسیدها و کمپوست میکروبی از میکروب‌های مفید، میکروبیولوژی غذایی برای تولید مواد غذایی مانند ماست و پنیر به کمک میکروب‌ها و میکروبیولوژی پزشکی به منظور بررسی میکروب‌هایی که برای انسان بیماری زا هستند، ارائه می‌شود.

گرایش علوم گیاهى شامل مورفولوژى گیاهی، قارچ‌شناسی، فیزیولوژى گیاهی، جلبک‌شناسی، اکولوژى گیاهی و روش‌هاى رده‌بندى گیاهان است.

گرایش علوم جانوری شامل حشره شناسى، جانورشناسی، فیزیولوژی جانورى و زیست شناسی مولکولی می‌باشد که در علوم پزشکی، موزه‌ها، باغ وحش و بخش‌هاى تحقیقاتى و آموزشى کاربرد دارد.

گرايش‌ زيست‌ دريا به بررسي خواص محيط آبي، بيولوژي آبزيان و فعاليت‌هاي آبزي‌پروري مي‌پردازد.

شناخت پدیده‌هاى زیستى و مسائل مربوط به آنها در قالب سلولى و مولکولى، هدف گرایش علوم سلولى و مولکولى بوده و شامل ایمنولوژى بافت شناسی، بیوشیمى ویروس‌ها، سیتوشیمی و زیست شناسی سلولی می‌باشد.

گرایش ژنتیک نیز مربوط به مباحث انتقال صفات وراثتی از والدين به فرزندان در بین کلیه موجودات زنده، از جمله باکتری‌ها می‌باشد. مباحثي همچون روش‌هاي تشخيص بيماري‌هاي ژنتيک قبل و پس از تولد، اصول مشاوره ژنتيکي، شناخت ناقل بيماريها، نقش ژنتيک در بروز رفتارهاي فردي و اجتماعي، ژن درماني و روش‌هاي اصلاح نژاد ژنتيک مولکولي در این گرایش از زیست شناسی مورد بررسي قرار مي‌گیرد.

ترجمه مقاله زیست شناسی

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک tarjomic.com به ترجمه مقاله و همچنین ترجمه تخصصی کلیه متون و کتب رشته زیست شناسی در گرایش‌های مختلف پرداخته و با ترجمه فوری مطالب مورد نظر شما، همواره تلاش می‌کند تا در راستای اهداف و ارتقای دانش شما گام بردارد. مترجمین کارآزموده و خبره سایت تخصصی ترجمه ما به پشتوانه تجربه طولانی در امر ترجمه کلیه متون تخصصی رشته زیست شناسی، در حداقل زمان ممکن، ترجمه سریع مقالات شما عزیزان را در سطح عالی انجام می‌دهند. شایان ذکر است، ترجمه دانشجویی نیز به عنوان یکی از تسهیلات سایت تخصصی ترجمه ترجمیک در جهت خدمت‌رسانی هر چه بهتر به محققین و دانشجویان گرامی ارائه می‌گردد.


آخرین مطالب وبلاگ ترجمیکترجمیک سایت ترجمه تخصصی